Hosting

O usłudze

Łącza

Przepustowość łącz, którymi dysponuje provider, jest elementem mającym bezpośredni wpływ na szybkość przesyłu danych między serwerem, a użytkownikiem końcowym. Aby zapewnić najwyższą jakość proponowanych rozwiązań, serwer DGS połączony jest z siecią Internet szerokopasmowymi łączami w technologii światłowodowej xDSL oraz radiowej do trzech niezależnych operatorów.

Całkowita przepustowość łącz wynosi obecnie 26 Mbps do trzech niezależnych operatorów (Polpak-T TPNET, Cyfronet AGH, Netia), co zapewnia dużą szybkość przesyłu danych oraz wysoki komfort pracy. Zastosowanie nowoczesnego routera Cisco 7206 VXR pozwala na płynną rozbudowę sieci nawet do 600 Mbps.

Zastosowanie technologii BGP-4 (technologia dynamicznego routingu) oraz routerów firmy Cisco zapewnia optymalną trasę przesyłu danych - ruch na łączach jest dzielony równomiernie, z uwzględnieniem ich szybkości oraz obciążenia. Dzięki temu serwery Klientów DGS są zawsze widoczne w sieci - zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju.

Łącza:

  • Polpak-T (TPNET) - 10 Mbps
  • Cyfronet AGH - 10 Mbps
  • Netia - 6 Mbps

Bezpieczeństwo

Zapewnienie bezpieczeństwa danych oraz infrastruktury sieciowej to jeden z najważniejszych warunków które należy spełnić, aby zagwarantować wysoką jakość świadczonych usług. DGS stosuje kompleksowe środki zapewniające bezpieczeństwo na wszystkich poziomach, zarówno od strony programowej jak i sprzętowej.

Elementy mające na celu gwarancję bezpieczeństwa danych to m.in.:

  • codzienna archiwizacja (backup) zasobów serwera na oddzielnych maszynach,
  • firewall chroniący przed atakami hackerów,
  • protokoły szyfrujące uniemożliwiające dostęp osobom niepowołanym do informacji zgromadzonych na serwerze.

W zakresie ochrony infrastruktury technicznej DGS stosuje m.in.:

  • nowoczesny system klimatyzacji z kontrolą temperatury i wilgotności powietrza, który zapewnia pracę serwerów w środowisku o optymalnych parametrach,
  • system zasilania oparty na dwóch niezależnych stacjach transformatorowych, co zapewnia ciągłość dostawy energii elektrycznej. Elementem wspierającym system zasilania jest nowoczesny system zasilaczy awaryjnych UPS firmy Fideltronik.
  • zaawansowany system alarmowy i przeciwpożarowy czuwający nad bezpieczeństwem budynku.